Online újévi ünnepi istentisztelet – 2021. január 3.

Kedves Testvérek!

„Nem éheznek és nem szomjúhoznak többé, sem a nap nem tűz rájuk, sem semmi más hőség, mert a Bárány, aki középen a trónusnál van, legelteti őket, elvezeti őket az élet vizének forrásaihoz, és az Isten letöröl szemükről minden könnyet.” (Jelenések könyve 7:16-17)

A jelenések könyve nagy ígérete összefoglalja mindazt, ami válasz az ebben az évben átéltekre: egzisztenciális bizonytalanságban, betegségek és félelmek, sőt gyász közepette való kitettségeinkben az igazi „közepet”, a forrást, a bizonyosságot és vigasztalást mutatja meg. Ahová vissza- és megtérhetünk, ahonnan élet-vizet kaphatunk, és ahol értelmet kaphatnak megpróbáltatásaink és veszteségeink is. De tovább is vezet bennünket új reménységekkel és megerősödötten nekivágni az elénkbe adott útnak az új esztendőben. Kívánjuk, hogy az elkövetkező év valóban a meglátogatásról szólhasson, arról, amit nemrégiben, karácsonykor közösen ünnepelhettünk meg.

Mindezekre gondolva és mindezekből épülve egymást is építhetjük következő újévi istentiszteletünkön, vasárnap, január 3.-án 5 órakor.

Gyermekeknek vasárnapi iskola is lesz.

Várunk mindenkit nagy szeretettel és reménységgel!

Topolánszky Ákos lelkipásztor és Németh István gondnok