Reformáció 500 éve, alkalmak októberre

A Reformáció 500. évfordulóját ünnepeljük a 2017-es esztendőben. Hála az Úrnak, sok program van betervezve október hónapjára:

– Október 8. Istentisztelet. Helyszí­n/időpont: Eglise Protestant de Bruxelles Musée Chapelle Royale, 17 óra. Szolgál: Nt. dr. Remport Péter.

– Október 15. Zenés Áhi­tat, keresztelő. Keresztel: Nt. Sógor Csaba. Benkő Tímea és Laurance Flachon lelkésznők közreműködésével közös áhítat. Majd a Kolozsvári Protestáns Teológiai Intézet vegyeskara ad koncertet Benkő Tímea vezetésével. Az alkalmat szeretetvendégséggel zárjuk, megvendégelve a befogadó belgiumi gyülekezetünket is. Helyszín/időpont: Eglise Protestant de Bruxelles Musée Chapelle Royale, 16 óra

– Október 18. Soli Deo Gloria Reformációi megemlékezés. Beszélgetés Nt. Sógor Csabával és Prőhle Gergellyel (Magyarországi Evangélikus Egyház országos felügyelője). A beszélgetést moderálja: Nt. dr. Remport Péter. Helyszí­n/időpont: Balassi Intézet Treurenberg 10, 1000 Brüsszel, 19 óra. Részletek a Balassi Intézet honlapján.

– Október 21. Gyülekezeti kirándulás Noyonba (Franciaország). Kálvin szülőházának meglátogatása, megkoszorúzása, városnézés. Találkozó: 11:30 Place Aristide Briand. (Érkezés egyénileg, de összeszervezve az autókat.)

– Október 28. Reformációi előadás. Előadó: dr. Korányi András teológiai rektorhelyettes.  Helyszín/időpont:  Magyar Ház, 16 óra.

– Október 29. Reformációi istentisztelet. Szolgál: dr.Korányi András evangélikus lelkipásztor. Helyszí­n/időpont: Eglise Protestant de Bruxelles Musée Chapelle Royale, 17 óra.